Apartmán Fuchs

Ubytujte se v apartmánu Fuchs v Hostelu Mitte v Brně.

Od 1450,–/apartmán/2lůžka/ Od 1600,–/apartmán/3lůžka/ Od 1800,–/apartmán/4lůžka/. V apartmánu je dovoleno být se zvířaty /za poplatek/.

Bohuslav Fuchs

Master of de space

Byl jedním z nejznámějších českých architektů 20. století, uznávaným především v zahraničí pro svá funkcionalistická díla a teorie.

Narodil se 24.3.1895 ve Všechovicích nedaleko od hlavních továren pro slavné židle Thonet. Vyučený zedník, později architekt, urbanista, teoretik, výtvarník a učitel začal svoji kariéru studiem na Akademii výtvarných umění v Praze u Jana Kotěry, u kterého pak v ateliéru i pracoval.

V roce 1922 se přestěhoval do Brna, kde se jako pracovník městského stavebního úřadu podílel např. na stavbě hotelu AVION, Zemanovy kavárny, Masné burzy, pavilonu města na brněnském výstavišti, Nádražní pošty, Moravské banky atd.

Jako profesor vychovával nové architekty na známé Baťově Uměleckoprůmyslové škole ve Zlíně a potom na Vysokém učení technickém v Brně.

Jeho 150 zrealizovaných staveb najdeme rozesetých po celých Čechách, Moravě i na Slovensku.

Návrhy vil – Šindlerova, Lowitova, Fuchsova vlastní, Opavských, Tesařova – jsou tou nejhezčí ukázkou funkcionalismu u nás.

Bohuslav Fuchs umřel 18. 9. 1972 na následky zranění po automobilové havárii. Jeho pohřeb proběhl v budově, kterou sám navrhnul – obřadní síni na brněnském ústředním hřbitově.