Apartmány a hostel v historických domech v centru Brna

Hostel Mitte (něm. střed) sídlí v historickém domě postaveném v roce 1659 ve středu Brna na Panské ulici číslo 11, v jednom z mála objektů, kterého se nedotkla rozsáhlá asanace koncem devatenáctého století, při níž bylo centrum přestavěno a většina starších domů zbořena. Apartments Mitte sídlí v historických domech na Panské uliči číslo 7 a 12.

Recepci pro Apartmány naleznete v domě číslo 11.

Dům hostelu Mitte stojí na renesančních základech původního měšťanského domu z roku 1588, hlavní hmota budovy je z doby barokní přestavby roku 1659, dnešní podoba je výsledkem rekonstrukce a modernizace z roku 2011.

V Brně, původně provinčním středoevropském městě, které bylo součástí Rakousko-Uherska, se vždy mísily vlivy komunity české, německé a židovské. Tomu učinila konec druhá světová válka a dnes je Brno české město, co do velikosti druhé největší (400 000 obyvatel).

Pěšky to od nás máte minutu do obchodu, dvě minuty do kina, tři minuty do hospody, čtyři minuty na hlavní náměstí, pět minut na vlak a šest minut do parku.

Máme 16 pokojů pojmenovaných po osobách a událostech, které zanechaly v našem kraji nezapomenutelnou literární, výtvarnou, vědeckou či politickou stopu. Austerlitz, Tugendhat, Janáček, Gödel, Kundera, Parnas, Haas, Fuchs, Ticho, Mucha, Kaplan, Rejčka, Novotná, Mach, Jurkovič, Mendel, Mozart. Můžete si vybrat od jednolůžkového pokoje po šestilůžkový, od druhého podlaží po páté.

U pěti stolů můžete posedět a občerstvit se v naší malé kavárně, odkud lze přes okno pozorovat ruch uprostřed dnešního Brna, ve společenské místnosti s vybavenou kuchyní pak můžete plánovat návštěvy zajímavých mist v Brně i okolí.

Až toho budete mít dost, máte kde složit hlavu. Recepce je otevřena každý den od 8.00 do 22.00 hodin, kavárna každý den od 8.00 do 21.00 hodin, kromě neděle kdy je otevřeno od 9.00 do 20.00.

Check out je stanoven na jedenáctou ranní, kdy v Brně kostely dodnes odbíjejí poledne. Činí tak na památku pověsti, ve které se město lstí ubránilo obléhání švédských vojsk v roce 1645. Švédský generál Thorstenson tehdy vyhlásil, že pokud nedobude město do pravého poledne, odtáhne. Tato zpráva však nezůstala utajena vyčerpaným obráncům města, pro které byla každá hodina dobrá…