Apartmán Eliška Rejčka

Ubytujte se v pokoji Eliška Rejčka v Hostelu Mitte v Brně.

6 lůžek 2800,–Kč (obsazení 6 osob), 5 lůžek 2500,–Kč (obsazení 5 osob), 4 lůžka 2100,– (obsazení 4 osoby), 3 lůžka 1850,– (obsazení 3 osoby), 2 lůžka 1650,– (obsazení 1–2 osoby). V pokoji je dovoleno být se zvířaty.

Eliška Rejčka

Apartmán Rejčka se nachází v centru města a nabízí vlastní koupelnu s vanou a kuchyňským koutem. Součástí vlastní koupelny je pračka, sprchový kout s fénem. Součástí kuchyňského koutu je nádobí (talíře, příbory, sklenky, sklenky na víno, hrnky), varnou deskou, myčkou a ledničkou. Ubytování je situováno ve 3. patře budovy s výtahem. Apartmán Rejčka nabízí jednu manželskou postel a dvě rozkládací sedačky s parametry a kvalitou manželské postele.

Eliška Rejčka Narodila se na konci 13. století v Poznani. Již ve svých 12 letech se provdala za vdovce, českého krále Václava II, který byl o 17 let starší, než Eliška. Roku 1305 se Elišce Rejčce narodila dcera Anežka a šest dní po narození její první manžel Václav II. zemřel. Eliška se v 17 letech stala poprvé vdovou. Eliška nebyla uznávanou osobou mezi ženami Přemyslovců. V roce 1306 si vzal Rudolf Habsburský právě Elišku za ženu. Po roce manželství Rudolf Habsburský zemřel na úplavici. Eliška úmrtím Rudolfa zdědila pět českých měst – Hradec Králové, Chrudim, Vysoké Mýto, Poličku a Jaroměř.

Díky všem životním událostem se Eliška Rejčka usadila s dcerou v Hradci Králové. Po krátkém čase si Elišku vyhlédl silný šlechtic Jindřich z Lipé, který byl rádce Jana Lucemburského. Toho času vedl Jindřich z Lipé a Eliška Rejčka tzv. válku dvou královen – mezi Eliškou Rejčkou a Eliškou Přemyslovnou o sílu moci v Čechách.

V roce 1318 se Eliška Rejčka a Jindřich přestěhovali do Brna. V Brně si Eliška Rejčka a Jindřich zařídili dům, který byl honosnější, než pražský dvůr. V roce 1323 založila Eliška Rejčka ženský cisterciácký klášter se špitálem v gotickém stylu, jehož půdorys je ve tvaru kříže. Také zbudovala baziliku Nanebevzetí Panny Marie, která se nacházela na Starém Brně u dnešního Mendlova náměstí. V roce 1324 nechala vybudovat farní kostel svatého Vavřince v Brně – Komíně, který sloužil jako farnost baziliky. Eliška Rejčka uměla hospodařit se svým majetkem a tak byla schopna poskytovat půjčky, například i králi Janovi. V roce 1329 zemřel její poslední partner Jindřich z Lipé, který byl pochován v bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Po smrti Jindřicha Eliška se věnovala charitativní činnosti. V roce 1335 zemřela a je pochována pod oltářem svatého Kříže v bazilice.