Apartmán Mozart

Ubytujte se v pokoji Mozart v Hostelu Mitte v Brně.

4 lůžka 2100,–/apartmán (v případě obsazení 4 osobami), 3 lůžka 1850,–/apartmán (v případě obsazení 3 osobami), 2 lůžka 1650,–/apartmán (v případě obsazení 1–2 osobami). V pokoji je dovoleno být se zvířaty.

Mozart

Apartmán Mozart se nachází v centru města a nabízí vlastní koupelnu se sprchovým koutem a kuchyňským koutem. Součástí vlastní koupelny je pračka, sprchový kout s fénem. Součástí kuchyňského koutu je nádobí (talíře, příbory, sklenky, sklenky na víno, hrnky), varnou deskou, myčkou, mikrovlnou troubou a ledničkou. Ubytování je situováno ve 4. patře budovy s výtahem. Apartmán Mozart má krásný výhled ze svého balkonu na historickou věž Staré radnice a také na katedrálu Sv. Petra a Pavla. Apartmán Mozart nabízí jednu manželskou postel a jednu rozkládací sedačku s parametry a kvalitou manželské postele.

Wolfgang Amadeus Mozart byl hudební skladatel a klavírní virtuos. Byl geniální hudebník, který složil 626 hudebních děl – světského i duchovního charakteru. Nejpopulárnější díla, která složil za svého života je Don Giovanni, Figarova svatba a nedokončená skladba – zádušní mše Requiem d moll. O Vánocích v roce 1767 koncertoval Mozart jako jedenáctileté unikátní dítě spolu se svoji starší sestrou Nannerl. Socha W.A.Mozarta, která je umístěna od roku 2008 na Zelném trhu, je odlitá z černého bronzu, která je umístěná na pískovcovém soklu, který je 5 metrů vysoký. Tato socha stojí před Divadlem Reduta. V této budově koncertoval Wolfgang Amadeus Mozart. Tato socha připomíná fascinujícího umělce, který balancuje na klavichordu, který tvoří hlavici pilíře. Nahota sochy symbolizuje dychtivost po svobodě a znázornění pohybu sochy je rokokový úklon muzikanta a zároveň klasicistní alegorie radosti, svobody a vzletu. Mozartova socha má na zádech jen jedno andělské křídlo, které odkazuje na jeho tragický konec.