Apartmán Mendel

Ubytujte se v pokoji Mendel v Hostelu Mitte v Brně.

4 lůžka 2100,–/apartmán (v případě obsazení 4 osobami), 3 lůžka 1850,–/apartmán (v případě obsazení 3 osobami), 2 lůžka 1650,–/apartmán (v případě obsazení 1–2 osobami). V pokoji je dovoleno být se zvířaty.

Mendel

Apartmán Mendel se nachází v centru města a nabízí vlastní koupelnu se sprchovým koutem a kuchyňským koutem. Součástí vlastní koupelny je pračka, sprchový kout s fénem. Součástí kuchyňského koutu je nádobí (talíře, příbory, sklenky, sklenky na víno, hrnky), varnou deskou, myčkou, mikrovlnou troubou a ledničkou. Ubytování je situováno ve 4. patře budovy s výtahem. Apartmán Mendel má krásný výhled ze svého balkonu na historickou věž Staré radnice a také na katedrálu Sv. Petra a Pavla. Apartmán Mendel nabízí jednu manželskou postel a jednu rozkládací sedačku s parametry a kvalitou manželské postele.

Narodil se roku 1822 v Hynčicích ve Slezsku. Johann Gregor Mendel se od prvopočátku hlásil k německé národnosti, avšak veškerý čas prožil na Moravě. Studoval gymnázium a následně studoval Filozofickou fakultu v Olomouci. Z finančních důvodů přešel v roce 1843 do augustiniánského kláštera sv. Tomáše na Starém Brně. V roce 1851 studoval J. G. Mendel matematiku, fyziku, chemii, zoologii, botaniku a paleontologii. Učil předměty fyziku a přírodopis v Brně na první německé reálce v Jánské ulici. V roce 1856 začal zkoumání dědičnost, k tomu používal křížení hrachu a sledování potomstva. Díky těmto experimentům následně formuloval tři pravidla, která se stala později jeho zákony dědičnosti. Rozlišil dominantní a recesivní znaky potomstva v rámci zkoumání potomstva hrachu. Tím vysvětlil, že každá rostlina obsahuje určité páry genů. Tyto geny jsou popsány vlastním znakem, který rostlina získala jako jeden gen od svých rodičů. V roce 1884 zemřel v klášteře a byl pochován na Ústředním hřbitově v Brně do hrobky augustiniánů. Rekviem v kostele dirigoval později světoznámý skladatel Leoš Janáček.