Apartmán Jurkovič

Ubytujte se v pokoji Jurkovič v Hostelu Mitte v Brně.

2 lůžka 1650,–/pokoj. V pokoji je dovoleno být se zvířaty

Jurkovič

Apartmán Jurkovič se nachází v centru města a nabízí vlastní koupelnu se sprchovým koutem a kuchyňským koutem. Součástí vlastní koupelny je pračka, sprchový kout s fénem. Součástí kuchyňského koutu je nádobí (talíře, příbory, sklenky, sklenky na víno, hrnky), varnou deskou, myčkou, mikrovlnou troubou a ledničkou. Ubytování je situováno v 4. patře budovy s výtahem. Apartmán Jurkovič má krásný výhled na historickou věž Staré radnice a také na katedrálu Sv. Petra a Pavla. Apartmán Jurkovič nabízí jednu manželskou postel.

Dušan Samuel Jurkovič je považován za moderního secesního architekta, který propojoval lidovou architekturu a inspiroval se u anglického hnutí Arts and Crafst. Tvorba Jurčkoviče byla zaměřena vpřed do budoucnosti, chtěl se vymanit spoutaným pravidlům z minulosti. Jurkovič svoji architekturu propojoval od historického elektrizmu, přes secesi až do funkcionalistického stylu. Taková byla i jeho díla, která byla považována za velmi individuální.
V roce 1899 dostal nabídku zrealizovat návrh zařízení internátu, které bylo součástí dívčí školy Vesna. Tato nabídka byla pro Jurkoviče tak atraktivní, že se tohoto roku přestěhoval do Brna. V tomto roce kromě internátu, vytvořil také návrh na zařízení vlastního bytu, který se nacházel na ulici Veveří a také tvořil interiér dalších dvou bytů. Tímto si vyšlapal cestičku do brněnského kulturního života a seznámil se s Jiřím Mahenem a bratry Mrštíkovými. Za největší architektonickou realizaci se považuje Jurkovičova vila. Tato vila je zajímavá svými specifickými tvary, které jsou přeměnami lidových prvků v kontextu městské vilové čtvrti. Vila se nachází na ulici Jana Nečase. Celá vila je postavena velmi komplexně. Jurkovič tím vyřešil tak komfortní a účelné bydlení. Jeho celý architektonický návrh stavby, zařízení, interiérové doplňky a také úprava zahrady a okolí. Tato vila byla reakcí na vídeňskou modernu. Při příležitosti dokončení stavby jeho vlastní vily uspořádal Jurkovič Výstavu architektury a uměleckého průmyslu, jako odraz jeho blízkého vztahu k vídeňské moderně. V Brně také zrealizoval Pomologický ústav v Brně – Bohunicích, navrhl kolekci nábytku pro dívčí školu Vesna a podílel se na výstavbě kolonie domků v Novém Lískovci. Po První světové válce se vrátil zpět do rodné Bratislavy, kde také zemřel.